بیخوابی در مزاج ها

 

بيخوابى در مزاجهاى گرم

علائم سبكى سر، كمى حواس ، وجود عطش ، خشكى چشم ها و بينى و زبان و دهان ، گرمى سر، غمگينى ، طنين در سر و گوشها، طويل بودن مدت بيخوابى .

درمان اين حالت

شربت نيلوفر بدهند. يا يكى از روغنهاى بنفشه يا بادام شيرين ، كدو و يا گل سرخ را بر سر بمالند.
نسخه:

گل بنفشه 10 گرم

برگ كاهو 10 گرم

برگ گشنيز 20 گرم

گل نيلوفر 10 گرم

گل سرخ 10گرم

همه را نيم كوب كرده 7 قسمت نمايند. هر قسمت را در 3 ليوان آب جوش ‍ ريخته پس از خيس خوردن جوشانده صاف نمايند صبح ، ظهر و شب ميل كنند با كمى گلاب روزى چند نوبت سر را ماساژ دهند و گل بنفشه و گل نيلوفر را مرتبا بو كنند.

خوردن كاهو، كدو، مرزنجوش ، گشنيزتر، خيار، ماش و جوجه مرغ يا كبوتر مؤثر مى باشد پس از هضم غذا حمام مفيد است و از خوردن غذاهائيكه يبوست مى آورد بپرهيزند.

در حمام از آب جوشيده برگ سير يا برگ گشنيزتر، بذرالنج ، بادرنجويه ، مغز ناخنك بر بدن بمالند از يك يا چندتاى آنها مى توان مقدار لازم را به كار برد.

ماليدن 10 گرم بذرالنج در شيره گشنيز تر بر سر مؤثر است ، هر روز صبح از پاشويه زير استفاده كنند برگ كاهو، برگ بذرالنج ، گل نيلوفر، گشنيز تر، از هر كدام 20 گرم جوشانده پاشويه كنند. درمان همه بيخوابيها برقرارى تعادل مزاج است و سپس ضد علت بيخوابى را بايد تجويز نمود. مثلا از مزاجهاى صفراوى دفع آن و در مزاجهاى سوداوى معالجه ضد آن و در غم و اندوه چاره آن را بايد نمود.

بطور كلى براى رفع بى خوابى دستور زير نافع است .

جوشانده برگ گشنيز، و كاهو و يا زعفران و برگ شقايق ، به صورت ماساژ سر توصيه مى شود بوئيدن گل نيلوفر و زعفران ، و نيز ماليدن جوشانده گل بنفشه بر سر و بر شقيقه ها مفيد بوده و جوشانده گل بنفشه ، گل نيلوفر، و برگ كاهو خرفه و گل بنفشه براى سر شويى نيز لازم است .

براى خواب آلودگى و خواب زياد دستورات زير مفيد است .

1-      سالم كردن مزاج بخصوص مبتلايان به زيادى صفرا و بلغم .

2-       پاك سازى بدن از خلط غالب

3-       كم كردن مواد گوشتى بخصوص در نزد آنهائيكه اوره خونشان زياد است .

4-       كم كردن غذاهاى پخته و خوردن غذاهاى حاضرى و سالم و كم انرژى .

5-       كم كردن وزن در نزد چاقها و فشار خونيها.

در تمامی مراحل درمان برای تعادل مزاج بهتر است داروهای ترکیبی ( منضج ) و داروهای مکمل گیاهی مؤثر و آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده ما را دریافت کنید.

عزیزان می توانید از طب سنتي، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، گیاه درمانی، طب گیاهی، طب مکمل، زيبايي پوست، حجامت، زالو درماني، درمان بيماري، نسخه های گیاهی، درد مفاصل، دیسک کمر، سردرد، میگرون، سرگیجه، اضطراب بهرمند شوید