بیماری قند

اين بيمارى كه با سه علائم مهم ظاهر مى شود باعث لاغر شدن و خشك شدن بدن شده و متاءسفانه تمام اعضاء و جوارح را تحت الشعاع خود قرار مى دهد.

علائم عبارتند از:

1 - پولى اورى يا زياد ادرار كردن

2 - پولى فاژى يا زياد خوردن

3 - پولى ديسبى يا زياد نوشيدن

پس بطور خلاصه بيمار مبتلا به مرض قند زياد مى خورد، زياد ادرار مى كند و زياد مى نوشد.

فرق اين بيمارى با ديابت بى مزه اين است كه در ديابت قند در ادرار وجوددارد و قند خون نيز زياد است اما در ديابت بى مزه قند خون و ادرارتغييرى نمى كند اما علائم خوردن و نوشيدن و ادرار كردن مثل بالا است.

 

 

درمان :

 

با در نظر گرفتن مزاج كلى بيمار و مخصوصا رعايت رژيم مربوط به بيمارى قند ميتوان به طور عموم داروهاى زير را دستور داد ماءالشعير، شيره چهار تخمه ، شيره خرفه با لعاب اسپرزه ، آب انار ترش ، آب غوره ، آب ليمو، آب جوشانده تخم ترشك و طباشير.

 

بيماران مبتلا به مرض قند براى كم كردن عطش خود مى توانند مدام آلو يا سماق در دهن قرار دهند و بمكند و گل نيلوفر، گل سرخ ، گل بنفشه ، برگ بيد، برگ گلابى و يا برگ سيب را به مقدار كافى بر بستر خويش بگسترانند و بر روى آن بخوابند لاكن بايستى يك ملافه روى برگها انداخته سپس روى آن بخوابند بايد دانست كه آب جو و ماهى كوچك تازه ، سيب ترش ، نارنج ، كدو، بادام ، دوغ ترش و ساير غذاهاى خنك و قابض براى اينگونه بيماران مفيد و مؤثر است ، چون داراى عطش فراوانند. بجاى آب از ماءالشعير يا لعاب اسپرزه مى توانند استفاده كنند لازم به تذكر است كه پرهيز از زحمت و كارهاى سنگين و خوردن غذاهاى گرم و ادرارآور لازم است .

 


نسخه :
طباشير 10 گرم
تخم گشنيز 10 گرم
نرم كوبيده روزى سه قاشق مرباخورى با سركه رقيق شده ميل نمايند.
نسخه :
برگ درخت گردو روزانه 5 گرم داروى مؤثر است .

 

خوردن روزانه مقدارى آب سيب زمينى ترشى 3 نصفه ليوان در روز در پائين آوردن قند خون كمك مؤثرى مى نمايد، اين درمان براى لاغر شدن هم مفيد است و براى زخم معده و اثنى عشر نيز مؤثر است.

 

از داروهای ترکیبی مکمل گیاهی و بی نظیر موسسه جهت پایین آوردن قند بالا و کنترول آن استفاده کنید.

 

در تمامی مراحل درمان برای تعادل مزاج بهتر است داروهای ترکیبی ( منضج ) و داروهای مکمل گیاهی مؤثر و آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده ما را دریافت کنید.

 عزیزان می توانید از طب سنتي، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، گیاه درمانی، طب گیاهی، طب مکمل، زيبايي پوست، حجامت، زالو درماني، درمان بيماري، نسخه های گیاهی، درد مفاصل، دیسک کمر، سردرد، میگرون، سرگیجه، اضطراب بهرمند شوید