سردردهای میگرنی

سردرد میگرنی

گرچه هنوز علت اصلی میگرن شناخته نشده لیکن آن را به یک پدیده عروقی نسبت می دهند، معمولا احساسهائی نظیر تهوع، کاهش بینائی در قسمتی از میدان بینائی (اورای بینائی یا عامل خبر دهنده) یا سایر اقسام توهمات حسی فرارسیدن سردرد میگرنی را اعلام می دارند. از این رو بیشتر بیماران خود می فهمند که سردردشان فرا خواهد رسید و آماده پذیرائی این مهمان دردناک خواهند شد این علائم معمولا پیش در آمد شروع درد است.

یکی از نظریات دانشمندان در باره میگرن این است که:

هیجانات و فشارهای روحی طویل المدت از طریق رفلکس باعث انقباض بعضی از سرخ رگهای سر از جمله آنهائی که به مغز خون می دهند می گردد. این انقباضات باعث کم شدن خون قسمتی از مغز شده که این کم خونی را معرف عامل خبر دهنده یا علائم پیش رس سردرد می دانند.

این کم خونی کم کم شدید تر شده باعث تغییراتی در دیواره رگها می گردد، این تغییرات موجب شل شدن دیواره عروقی خون شده، این عروق حدود 24 تا 48 ساعت تونوس (سفتی) خود را از دست می دهند فشار موجود در این رگها موجب گشادی آنها شده ضرباتی شدید به صورت گلنگ زدن یا ضربه زدن برای بیمار به وجود می آورد و به نظر می رسد گسترش بیش ازحد جدار عروق باعث پیدایش میگرن باشد.

اثرات ثانوی کم خونی نیز خود عامل دیگری در تشدید سردرد است. اگر سندرم میگرن در مراحل اولیه و پیش رس به وسیله ترکیبات تارترات ارگوتامین (سد) شود، سردرد شدیدی به وجود نمی آید، این ترکیبات می توانند از ایسکمی یا کم خونی اولیه عروق جلوگیری کرده مانع به وجود آمدن سردرد شوند مکانیسم بروز حمله میگرنی را می توان بدین طریق شرح داد که طی سه مرحله این به وجود می آید.

1- مرحله احتباس آب و نمک در بدن که این بیشتر در نزد زنان بلند قدی که مبتلا به حالت عصبانی و زود رنجی و تحریک پذیری هستند دیده می شود، در روزهای اول قاعدگی که الدسترون خون و ادرار زیاد می شوند، این سردرد شدت می یابد.

2- مرحله انقباض و سوم مرحله انبساط عروق است که در این مرحله اطراف عروق مایعات پولی پپتیدی شبیه به برادی کینین یافت می شود که علت پیدایش آن معلوم نیست، شاید آشفتگی سوخت و ساز سرونین در ایجاد میگرن مؤثر باشد که داروهای ضد سروتونین بر روی آن مؤثراست.

 

عزیزان در تمامی مراحل درمان اول تعادل مراج با داروهای ترکیبی مکمل ( منضج ) و داروهای گیاهی مکمل و مؤثر آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده ما را دریافت و استفاده کنید.

عزیزان می توانید از ( 
 طب سنتي، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، گیاه درمانی، طب گیاهی، طب مکمل، زيبايي پوست، حجامت، زالو درماني، درمان بيماري، نسخه های گیاهی، درد مفاصل، دیسک کمر، سردرد، میگرون، سرگیجه، اضطراب )بهرمند شوید.