صرع

این بیماری که به علل مختلفی مانند ضربه و فشارهای وارده به مغز و سایر آثار دیگری از قبیل تومورها و ناراحتیهای انتقالی اندامها و غیره به وجود میآید، دو نوع مهم آن جلب توجه می نماید 1- صرع نوزادان 2- صرع بزرگسالان به نام صرع بزرگ که هر دو دارای اهمیت مخصوص به خود می باشد و بحث علمی آن بیش از این در اینجا مقدور نیست.

بطور کلی پرهیز در این مورد کامل می باشد زیرا ناپرهیزی خود باعث تجدید حملات صرع و تشدید آنها می گردد از جمله: چیزهای سرد و حمام زیاد چیزهای ترش، لبنیات، میوه های تر، ماهی، مرغابی، کرفس و غذاهای چرب و غلیظ و گوشت حیوانات بزرگ مثل گاو، شتر و کلم، شلغم، قمری، ترب، سیر، پیاز، باقلا، عدس، فلفل، خردل، تره، کاهو، گیشنیز را نبایستی مصرف نمود و بی خوابی مفرط و خواب روز در حال پری شکم و خشم و غضب و غم و اندوه و آواز بلند و رعد و برق و اسب سواری یا موتور سواری و سواری بر وسایل تندرو که زمین را در زیر پای خود ببیند مثل نشستن در اتومبیل که شیشه هایش پائین باشد که مصروع بتواند از آن به خارج نگاه کند و زیاد خواندن کتاب و روزنامه و کثرت جماع و قرار گرفتن بر بلندیها مثلا پشت بام، بالای کوه و تپه و همه وهمه زیان آور است. سرمای شدید، گرمای شدید، نشستن در مسیر باد، و رفتن بر بلندیها و دیدن اشیاء خیلی براق و گردان روشنائی زیاد و بوی گوگرد، قطران، قیر و نیز دیدن آبهای روان، دیدن آتش شدید، نشستن در مهتاب، بوئیدن چیزهای بدبو، خوردن زیتون، پنیر، و زیاد خوردن ماهی و جگر نیز بپرهیزند، نیز باعث عود حملات صرعی می شود این مبحث که با تغییرات کمی تکرارشد اهمیت پرهیز را می سازند. این بیماران بایستی پس از 3 ساعت از صرف غذا به خواب روند و استراحت کنند، بوئیدن پودینه، دارچین، زیره و انیسون به طور مرتب و همچنین پاشیدن داروهای فوق روی غذای روزانه مصروع بسیار مؤثر می باشد. پودینه 15 گرم دارچین 5 گرم زیره کرمانی 10 گرم همه را نرم کوبیده کمی از آن روی غذای روزانه بیمار بپاشید.

از جوشانده عودالصلیب یا چوب حیات به جای آب بنوشند و بعد از خوردن غذا بلافاصله نخوابند.

داروی ترکیبی آماده جهت درمان بیماری صرع

در تمامی مراحل درمان برای تعادل مزاج بهتر است داروهای ترکیبی ( منضج ) و داروهای مکمل گیاهی مؤثر و آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده ما را دریافت کنید.

عزیزان می توانید از(طب سنتي,طب مکمل,زيبايي پوست,حجامت,زالو درماني,درمان بيماري ها, گیاهان دارویی,مکمل,داروهای گیاهی,نسخه های گیاهی سنتی) بهرمند شوید