مالیخولیا

اين بيمارى داراى علائمى متغير و ناثابت كه با تغيير افكار و گمانهاى فاسد و زمانى با ترس و وحشت همراه است و از حالت درندگى و بى قرارى تا مرز آدم كشى پيش مى رود.
در نزد مزاجهاى سوداوى بيشتر خودنمائى مى كند بعضى ها ديدن شیء وحشتناك و عده اى احساس چيزى در گلو و دسته اى با وحشت و اضطراب بيمارى را نشان مى دهند.

 

درمان :
بر حسب مزاج درمان را بايستى شروع كرده بطور كلى اين بيماران را بايد از غذاهاى مقوى و داروهاى پر انرژى معالجه كرد و داروهاى مقوى قلب و معده مفيد است ، غم و اندوه و ناآرامى براى آنها زيان آور است قبل از غذا دوش گرفتن و شستن سر با آب گرم مفيد است ، از غذاهاى خشك و يبوست آور بايستى پرهيز كرد موى سر و بدن را بايستى كوتاه كرد و در تقويت بدن كوشيد.
لباس تميز، بوى خوش ، محيط پاكيزه ، اطعمه لطيف و چرب كردن بدن با روغن بادام شيرين و يا روغن بنفشه مؤثر است ، دم كرده افتيمون و دادن ماءالجبين بسيار نافع است اگر ماده بيمارى زا در سر تمكين يافته باشد بايستى سه عمل زير را انجام داد.
1-  كم كردن و تحليل ماده 2- شستشوى سر با داروهاى گرم 3- تقويت عمومى و قلب .
ماليخوليا با علت دموى ( پرخونى )
علائم :
اختلاط ذهن ، خنده زياد، سرخى صورت و چشم ها، پرخونى عروق ، سنگينى سر، تندى نفس ، تمايل بدن به سرخى و قرمزى ،
درمان :
از بيمارانى كه خون زياد دارند، و هماتوكريت آنها بالا است و فشار خونشان نيز زياد است ، اول بايستى خون گرفته شود سپس از دستور زير استفاده نمايند.

داروی ترکیبی آماده جهت درمان مالیخولیا در مزاج دموی (پرخونی)


ماليخوليا با مبداء سوداوى و صفراوى
داروی ترکیبی آماده جهت درمان مالیخولیا در مزاج صفراوی.

 


ماليخوليا با مبداء كامل سوداوى
علائم :
اين بيمارى در مزاج سوداوى حالت سخت بيمارى را ظاهر مى سازد از قبيل وهم ، فزع گريه زارى شديد، خيالات بد، حب وحدت (يكى را شديدا دوست داشتن ) ضعف تن .

داروی ترکیبی آماده جهت درمان مالیخولیا در مزاج سوداوی.

 


ماليخوليا در مزاج گرم
داروی ترکیبی آماده جهت درمان مالیخولیا در مزاج گرم

 


ماليخوليا در مزاجهاى سرد
علائم :
اگر با تندى نبض ، گرمى بدن همراه نباشد از داروى زير استفاده مى شود.

داروى ترکیبی آماده براى خفقان ، تقويت قلب ، باز كردن رنگ رخسار و بر طرف كردن حالات صرعى ، فلج و لغوه و تبهاى نامنظم بكار برده مى شود.

داروی ترکیبی آماده جهت درمان مالیخولیا در مزاج سرد

ماليخوليا با مبداء وخامت كامل مغز
اين نوع بدترين حالت مرض است و بيشتر در نزد كسانى كه رقيق الفكر هستند و شب و روز در حل مشكلات و مسائل غامض مشغولند ديده مى شود، حالت بيدارى شديد در شب و فكر زياد از علائم بيمارى است ، راه رفتن در آفتاب ، به مدت زياد و خوردن چيزهاى گرم و چرب و محركات مغزى مثل پياز، سير، تره باعث تشديد مرض خواهد شد، بيمار لاغر شده ، نبض ضعيف و دچار اختلال گشته سر و صورت بيمار از ساير جاها لاغر و پژمرده تر مى شود، حالت وسواس شديد و خيره روى زمين نگاه كردن از حالات مخصوص اين مرض است .

 

درمان :
خون گيرى در مبتلايان به فشار خون و چاقهاى دوران يائسگى راه اصلى كم كردن حالات مرضى است شستن سر و روى با آب بنفشه و نيلوفر و دادن غذاهائى كه از گوشت بره و مرغ و بزغاله تهيه شده باشد و خوردن فالوده از شكر و نشاسته و روغن بادام توصيه مى شود.
شستشوى سر با آب جوشيده و يا جو نيم كوب شده يا گل بنفشه يا برگ كاهو و گل نيلوفر كوبيده يا گل بنفشه تخم كدو مفيد است و يا گل نيلوفر را كوبيده بر سر قرار دهند يا از آب جوشانده آن سر را بشويند. گلاب يا گلهاى خنك را بو كنند از امور جنسى و كارهاى سنگين و صدمه خوردن بپرهيزند سلامتى ساير اعضاء بدن را بايستى كاملا رعايت كرد چه اگر يكى از اعضاء بيمار باشد باعث تشديد مرض خواهد شد.

 


دارو ترکیبی آماده براى انواع ماليخوليا

دارو ترکیبی آماده علاوه بر ماليخوليا براى اعصاب و تب مؤثر است

دارو ترکیبی آماده علاوه بر ماليخوليا براى وسواس خفقان و ضعف قلب نيز مفيد است

در تمامی مراحل درمان برای تعادل مزاج بهتر است داروهای ترکیبی ( منضج ) و داروهای مکمل گیاهی مؤثر و آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده ما را دریافت کنید.

عزیزان می توانید از( طب سنتي، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، گیاه درمانی، طب گیاهی، طب مکمل، زيبايي پوست، حجامت، زالو درماني، درمان بيماري، نسخه های گیاهی، درد مفاصل، دیسک کمر، سردرد، میگرون، سرگیجه، اضطراب ) بهرمند شوید