کابوس

مبتلايان به اين بيمارى شب هنگام خيال مى كنند كه چيزى سنگين روى بدن آنها نشسته است و مى خواهد آنها را خفه كند و هر چه بخواهند فرياد بكشند قادر نيستند تا يك دفعه بيدار شده راحت مى شوند اين بيمارى داراى علل مختلفى است از آن جمله زيادى فشار خون با علائمى چون سرخى صورت و چشمها و بدن و ديدن اشياء سرخ در خواب و پرخورى زياد در شب

درمان :

درمان را با خون گيرى و دادن تمرهندى و آلوچه ورقانى و زرشگ و عناب مى توان شروع كرد، سكنجبين ، آب انار ترش ، آب غوره و يا شربت آن را ميل نمايند، گلاب بر سر بمالند و از مقدار غذاى روزانه بكاهند.

كابوس با مزاج بلغمى

كندى حواس ، كسالت و بيحالى ، كثرت آب دهان و بينى ، سستى بدن ، ديدن آب و چيزهاى نمناك و تر و سبز در خواب .
درمان :

ايارج فيقرا را با گل قند تواءم كرده روزى 50 گرم ميل نموده و از غذاهاى گرم و خشك استفاده نمايند.

كابوس با مزاج سوداوى

علائمى چون بيخوابى ، خيالات واهى و ديدن تاريكى و اشياء سياه در خواب

درمان :

از بين بردن خلط غالب و دادن شربت افتيمون و استفاده از غذاهاى گرم و تر. دانشمندان گياه درمانى معتقدند كه صفرا به علت رقت و لطافت خود باعث كابوس نميشود.

اگر كابوس به علت غذاهاى گازدار و نفاخ باشد بيمار خود را در هواپران و اشياء هوائى مى بيند.

درمان :

خوردن قهوه و چاى و دادن غذاها و داروهاى ضد نفخ در تسكين اين بيمارى مؤثر مى باشد از حبوبات و سبزيجات پرهيز نمائيد و از جوشانده بادرنجويه در شب استفاده نمائيد (5 گرم در 2 نوبت )

در تمامی مراحل درمان برای تعادل مزاج بهتر است داروهای ترکیبی ( منضج ) و داروهای مکمل گیاهی مؤثر و آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده ما را دریافت کنید.

عزیزان می توانید از ( طب سنتي، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، گیاه درمانی، طب گیاهی، طب مکمل، زيبايي پوست، حجامت، زالو درماني، درمان بيماري، نسخه های گیاهی، درد مفاصل، دیسک کمر، سردرد، میگرون، سرگیجه، اضطراب ) بهرمند شوید.